Kirill Ležeiko

1

Nõunik

M: +372 502 0240
kirill.lezeiko@pwc.com

Kirill on PwC Legal Eesti pangandus- ja finantsvaldkonna advokaat. Enne ühinemist advokaadibürooga PwC Legal töötas Kirill pikki aastaid Eesti Energia AS-is, Baltikumi ühe juhtiva hargmaise energiaettevõtja, juhtiva juristi ja viimastel aastatel ka õigusteenistuse valdkonnajuhina. Lisaks sellele, et Kirill juhtis ja haldas juristide meeskonda, mis toetas Eesti Energia ulatuslikku äritegevust nii Eestis kui välismaal, nõustas ta erinevates õigusküsimustes ka Treasury, finantsriskide haldamise ja finantskauplemise osakondi. Tänu sellele kogemusele mõistab Kirill süvitsi ärimaailma vajadusi ja ootusi õigusteenuse tulemuslikkuse osas.

Kogu oma karjääri vältel on ta nõustanud ja koordineerinud keerukaid tehinguid, sageli ka selliste rahvusvaheliste projektide raames, mis hõlmavad mitmeid jurisdiktsioone ja õigusekspertide meeskondi. Lisaks on ta ettevõtte õigusnõustajana kaasa aidanud mitmete eurovõlakirjade emiteerimisel, sealhulgas ka 2015. aasta emissiooni puhul, mille mahuks oli 500 miljonit eurot. Veel on ta nõustanud paljusid mitme miljoni euroseid laenu- ja arvelduskrediidilepinguid, muuhulgas Euroopa Investeerimispanga laenude osas, ning due diligence’i ja restruktureerimise läbiviimist osana ettevalmistumisest võimalikeks esmasteks avalikeks pakkumisteks (IPOdeks).

Kirill tunneb kauba tuletisinstrumentidega kauplemise praktilisi aspekte ning tal on ulatuslik kogemus ISDA dokumentatsiooni ja teiste finantskauplemisega seotud tehinguinstrumentide läbirääkimises ja koostamises. Ta nõustas põhjalike ettevõttesiseste meetmete analüüsimist ja rakendamist vastuseks börsiväliste tuletisinstrumentide, kesksete vastaspoolte ja kauplemisteabehoidlate määrusele (EMIR), turukuritarvituse määrusele (MAR) ja finantsinstrumentide turgude direktiivile (MiFID II).

Kirillil on kaks LLM kraadi, üks rahvusvahelises äriarbitraažis Stockholmi Ülikoolist ja teine rahanduses Frankfurdis asuvast Goethe nimelise Ülikooli õigus- ja rahandusinstituudist. Samuti on ta olnud praktikal Freshfields Bruckhaus Deringer LLP Frankfurdi büroo kapitaliturgude ja struktureeritud finantsinstrumentide meeskonnas.

Keeled: eesti, inglise, vene

  • Investeerimisteenused (regulatsioonid ja tehingud)
  • Kapitaliturud (regulatsioonid ja tehingud)
  • Derivatiivid ja struktureeritud tooted (regulatsioonid ja tehingud)
  • Rahaturg ja Forex-turg (regulatsioonid ja tehingud)
  • Investeerimisfondid
  • Laenuturud
  • Kaubanduse finantseerimine ja liising

Võta meiega ühendust

PwC Legal Eesti

Advokaadibüroo PricewaterhouseCoopers Legal OÜ

Tel: +372 6141 858

Follow us