Skip to content Skip to footer
Search

Priit Lätt

Partner / Intellektuaalomandi ja IT, maksuvaidluste ning riigihangete valdkondade vastutav juht

M: +372 511 9628
priit.latt@pwc.com

Vandeadvokaat Priit Lätt on PwC Legal Eesti intellektuaalomandi/IT, maksuvaidluste ja riigihangete valdkondade eest vastutav partner. 

Priit on töötanud õigusnõustajana alates 1997. aastast. Enne PwC Legaliga liitumist töötas ta üle 10 aasta Advokaadibüroos GLIMSTEDT, olles selle büroo asutajapartner.

Priit on kõrgelt tunnustatud spetsialist intellektuaalomandi, IT (sh asjade internet ja krüptovaluutad), maksuvaidluste ja riigihangete alal, esindades ja nõustades nendes küsimustes Eesti ja rahvusvahelisi ettevõtjaid ning avaliku sektori asutusi. Lisaks on Priidul märkimisväärsed kogemused klientide esindamisel pretsedendi loonud vaidlustes Riigikohtus, kaasa arvatud põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis. Muu hulgas on Priit esindanud klienti Eesti suurimas tarkvaravaidluses ning Eesti esimeses bitcoinidele kohalduva õigusregulatsiooni kohtuasjas. Priit esindas edukalt klienti kaubamärgivaidluses, kus Riigikohus tunnistas põhiseadusega vastuolevaks ja kehtetuks mitu olulist tsiviilkohtumenetluse seadustiku sätet ja Vabariigi Valitsuse määrused, mis kehtestasid tsiviilvaidlustes õigusabikulude piirmäärad.

Priit osales ainsa advokaadina avaliku- ja erasektori töögrupis, mis töötas esmakordselt Eestis välja tarkvaraarenduse riigihangete soovitusliku tüüplepingu. Priit on teinud ettekandeid paljudel seminaridel ja konverentsidel ning avaldanud artikleid mitmesugustel õigusteemadel, samuti on Priit lektor Tartu Ülikooli IT-õiguse täiendusõppeprogrammis IT-lepingute õppeaines. 

Mainekad rahvusvahelised reitingukataloogid on Priitu korduvalt hinnanud nr 1 kategooria advokaadiks intellektuaalomandi ja IT ning maksude valdkondades, sh:

  • Chambers Europe: „Priit on väga tuntud ja kõrgelt hinnatud tegelane IO ringkondades. Priitu iseloomustatakse kui nutikat, otsekohest ja täpset“.
  • Chambers Global: „Priiduga on nauding teha koostööd ning ta täidab oma ülesanded alati õigeaegselt“.
  • Legal 500: „Klientide lemmikut Priitu tunnustatakse laialdaselt tema oskuste pärast ning teda iseloomustavad peamiselt kiirus, kõrge professionaalsus ja arukus“.
  • World Trademark Review 1000: „parim advokaat keerukateks vaidlusteks“, „Nutika ja tugeva kohtuvaidlejana on Priit suurepärane esindaja suurtes kaubamärgivaidlustes“, „kuldsuu, kes kaitseb klientide huve veenvalt nii kohtusaalides kui ka läbirääkimiste laua taga, tema ärialaseid teadmisi ja põhjalikku lähenemist toetab spetsialiseerumine nii intellektuaalsele omandile kui ka maksuõigusele“. 
  • Tax Directors Handbook (alates 2009. aastast) on nimetanud Priidu maailma 250 juhtiva maksuadvokaadi hulka.
  • The Guide to the World´s Leading Tax Advisers tunnustab Priitu kui maailma juhtivat maksunõustajat.
  • The International Who's Who telekommunikatsiooni, meedia ja tehnoloogia valdkonnas: Priit on üks neljast telekommunikatsiooni-, meedia- ja IT-õigust valdavast tunnustatud advokaadist Eestis.

Priit on mitmete erialaliitude asutaja ja juhatuste liige (nt Asjade Interneti MTÜ ja Eesti Krüptoraha Liit). Ühtlasi kuulub ta Eesti Advokatuuri IO/IT komisjoni. 

Keeled: eesti, inglise, vene


Võta meiega ühendust

PwC Legal Eesti

Advokaadibüroo PricewaterhouseCoopers Legal OÜ

Tel: +372 6141 858

Leia meid ka sotsiaalmeediast