Skip to content Skip to footer
Search

PwC Legal esindas ja nõustas edukalt Eesti Raudteed olulises riigihankes

10/07/18

29. juunil 2018. a, pärast edukalt lõppenud hankevaidlust, sõlmis AS Eesti Raudtee Lääne-Harju raudteeliinide liiklusjuhtimissüsteemi moderniseerimiseks Mipro Oy-ga hankelepingu, mille väärtuseks on 16,5 miljonit eurot.

Lääne-Harju projekti moderniseerimistööd hõlmavad raudteelõike Tallinn-Keila-Paldiski, Klooga-Kloogaranna ja Keila-Riisipere ning nende liidestuskohti väliste raudteeharudega. Riigihanke tulemusena sõlmitud lepinguga saavutas AS Eesti Raudtee ka märkimisväärse kokkuhoiu 10,6 miljoni euro väärtuses, mis suunatakse uutesse projektidesse raudtee taristu arendamiseks.

“Tänane lepingu sõlmimine on meie jaoks märgiline ning meil on äärmiselt hea meel, et saame alustada Lääne-Harju liiklusjuhtimissüsteemi töödega. Hanke eesmärgiks oli muuta raudtee haldamine, sellel opereerimine ning liiklusjuhtimine maksimaalselt tõhusaks, ohutuks ja automatiseerituks,” kommenteeris AS-i Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

2017. a sügisel kinnitas AS Eesti Raudtee juhatus hankemenetluse tulemused ning tunnistas edukaks Mipro Oy pakkumuse. Hankel hinna kalliduse poolest teise pakkumuse esitanud ühispakkujad KMG Inseneriehituse AS ja AŽD Praha s.r.o pöördusid hanketulemuste vaidlustamiseks VAKO-sse, Tallinna Halduskohtusse, Tallinna Ringkonnakohtusse ning lõpuks jõudis vaidlus ka Riigikohtusse, kust see saadeti tagasi Tallinna Ringkonnakohtusse, mis tegi lõpliku kohtuotsuse 05.06.2018. Kõik pädevad instantsid, sh Rahandusministeerium järelevalvemenetluse käigus, kinnitasid AS-i Eesti Raudtee seisukohta, et Mipro Oy vastab kõikidele kvalifitseerimise tingimustele ja pakkumuse edukaks tunnistamise otsus on õiguspärane ning et riigihankes puudub huvide konflikt. Tegemist on olulise vaidlusega kogu Eesti hankepraktika jaoks ning seda eeskätt huvide konfliktide tuvastamise ja tagajärgede küsimuses.

PwC Legal riigihankeõiguse meeskond eesotsas partner Priit Lättiga ja advokaat Erki Felsiga nõustasid AS-i Eesti Raudtee nii hankemenetluse ettevalmistamisel ja läbiviimisel kui ka esindamisel järelevalvemenetlustes ja hankevaidluses kõikides astmetes.

Vaata AS-i Eesti Raudtee pressiteadet SIIT.

 

Võta meiega ühendust

Tiina Ansip

Tiina Ansip

Turundus- ja kommunikatsioonijuht, PwC Estonia

Tel: +372 5303 0446

Leia meid ka sotsiaalmeediast