Skip to content Skip to footer
Search

PwC nõustas Eesti suurimate veebikaubamajade ühendamist

Märts 2021

PwC tehingute nõustamise meeskond lõi kaasa suurtehingus, millega Kesk-Euroopa juhtiv investeerimisfond Mid Europa Partners investeerib Baltimaade e-kaubandusse ning moodustab Eestis Hansaposti ja Kaup24, Lätis 220.lv ja xnet.lv, Leedus pigu.lt ning Soomes HobbyHalli põhjal piirkonna suurima e-kaubandusäri.

PwC meeskond nõustas tehingus Hansaposti. Nõustamistiimi kuulusid PwC nõustamise juhtivkonsultant Raul Ruubel, maksukonsultatsioonide juht Hannes Lentsius ja Advokaadibüroo PwC Legal tehingute valdkonna juht, vandeadvokaat Rutt Värk

PwC nõustas Eesti suurimate veebikaubamajade ühendamist

„Kahe juhtiva e-kaubanduse platvormi Hansaposti ja Kaup24 ühendamine loob piirkonna e-kaubanduse turul eelduse järgmiseks arenguhüppeks, see annab uusi võimalusi nii klientidele, töötajatele kui koostööpartneritele,“ lausus Hansaposti kaasasutaja ja juhataja Taavi Rajur.

Eesti suurimate veebikaubamajade Hansapost ja Kaup24 kaubamärgid säilivad ning tegutsevad iseseisvalt edasi. Tehingu käigus omandab Mid Europa ühendettevõttes enamusosaluse, tehing on plaanis viia lõpuni käesoleva aasta esimese poolaasta jooksul.

Mid Europa on juhtiv, sõltumatu, erakapitalil rajanev Kesk- ja Ida-Euroopa kasvavatele turgudele suunatud 5,3 miljardi euro suurune investeerimisfond. Alates Mid Europa loomisest 1999. aastal on fond investeerinud 43 ettevõttesse 18 riigis.

Hansapost on Eesti suurim veebikaubamaja, kes omab Soomes HobbyHall ning Lätis Xnet ja Upstore kaubamärke ning esinduskauplust Tallinnas Järve keskuses. Kaup24 kuulub Baltikumi suurimale e-kaubanduse ettevõttele Pigu grupp, mis omab Eestis Kaup24.ee, Lätis 220.lv ning Leedus Pigu.lt müügiplatvorme.

Loe pikemalt Äripäevast


Võta meiega ühendust

Tiina Ansip

Tiina Ansip

Turundus- ja kommunikatsioonijuht, PwC Estonia

Tel: +372 5303 0446

Leia meid ka sotsiaalmeediast